Tipy a triky, Zdravý životný štýl

Vyskúšajte nový rok bez predsavzatí

Zdravé ovocie, zdravý životný štýl

Ako dlho vám vydržia ciele

Patríte aj vy do skupiny ľudí, ktorým sa lepšie začína od nejakého významného míľnika? Pre väčšinu z nás je práve nový rok neodmysliteľne spojený aj s novým začiatkom. Internetové stránky a sociálne siete sú doslova preplnené zaručene najlepšími odporúčaniami ako zmeniť životný štýl alebo ako najrýchlejšie schudnúť. A tak sa s veľkým odhodlaním púšťame do nových výziev a predsavzatí. Podľa prieskumov, medzi najčastejšie rozhodnutia patria, práve zmena životného štýlu, chudnutie alebo rôzne detoxy. Čo si vybrať a ako sa z toho celého nezblázniť? Na začiatku nás sprevádza veľké nadšenie, ktoré sa často príliš skoro skončí. Čo keby ste to tentokrát skúsili inak a z predsavzatia si vytvorili dlhodobý plán – zdravý životný štýl, ktorý bude vaša súčasť počas celého roka, nielen počas prvých týždňov.

Naozaj potrebujete diéty a detox?

Sú to rozhodne najčastejšie skloňované pojmy na začiatku každého nového roka. Pýtate sa či teda fungujú? Keby áno, zrejme by sme boli všetci zdraví, štíhli a obezita by určite nepatrila medzi najrozšírenejšie civilizačné ochorenia. Prečo je tomu tak? Vo väčšine prípadov ide o extrémne odporúčania a striktné obmedzenia, ktoré máte počas diéty alebo detoxu dodržiavať, ale iba na istý čas. Za také krátke obdobie je nemožné naučiť sa správne a zdravo stravovať. Aj keď síce schudnete, „očistíte si telo“, časom sa vrátite späť k pôvodným návykom. Zdravý životný štýl nie je len o kilogramoch, je to v prvom rade o nastavení svojej mysle. Ak chcete, aby bola vaša zmena dlhodobo udržateľná, musíte rozumieť nielen jedlu, ale aj sebe a svojím potrebám.

3 účinné a jednoduché odporúčania, ktorými podporíte svoj nový začiatok

Ak chcete niečo zmeniť, zamerajte sa na to, čo robíte denne, jeme každý deň a preto je práve jedlo skvelý a účinný spôsob ako začať svoju cestu zmeny. Vynechajte diéty, predplácate si nimi ďalšie sklamanie. Vyskúšajte na začiatok tieto jednoduché tipy, ktorými si vylepšíte jedálniček, pretože zmena by mala byť v prvom rade postupná.

  1. Zaraďte orechy a semienka

Orechy a semienka majú na ľudské zdravie pozitívne účinky, podporíte nimi nielen váš imunitný, ale aj nervový systém. Obsahujú množstvo antioxidantov a bránia degeneratívnom účinkom v našom tele. Sú veľmi chutné a zároveň vás dostatočne zasýtia. Doprajte si ich do raňajkovej kaše alebo ako desiatu, či olovrant.

2. Nerozlučná dvojica: ovocie a zelenina

Zelenina je tou najlepšou ingredienciou na prípravu polievok, jedál, ale i príloh. Vďaka ovociu sa viete najmä počas letných mesiacov osviežiť. Pravidelnou konzumáciou týchto potravín zabezpečíte telu dostatok vlákniny,  ktorou podporíte správnu funkciu čriev, tak isto získate pre telo potrebnú energiu a prirodzene doplníte vitamíny.

3. Hýbte sa vpred

Jedlo a pohyb sú pre nás najlepšie možnosti ako získať energiu, podporiť zdravie a mať zároveň zo seba skvelý pocit. Pohyb neznamená, že musíte týždenne odbehnúť desiatky kilometrov alebo stráviť hodiny v posilňovni. Vyberte si šport, ktorý vás v prvom rade baví. Ak sa neviete rozhodnúť, chôdza bude tá práva, je pre nás úplne prirodzená a viete sa do nej pustiť kedykoľvek, bez špeciálneho vybavenia, stačí len chcieť. 

Zdravé ovocie

                                                                           

Pridaj komentár